Gülüş Estetiği ve Çiğneme Fonksiyonlarının Geri Kazanılması

Gülüş estetiği birçok hastamızın bize başvuru sebeplerinin başında gelmektedir. Hastalar dişlerinin genel estetiğinden memnun olmazlar, kendi tabirleriyle 'gülmeyi unuturlar'!

Bu tip durumlarda tabi ki hastalarımızın odaklandığı şey, ön bölgenin estetiği olmaktayken, çoğu zaman arka bölge çok daha kötü durumda olmaktadır.

Gülüşün yeniden düzgün ve uzun ömürlü olarak düzeltilebilmesi için, fonksiyonel ve aynı zamanda estetik bir tedavi planlamamız zorunluluk haline gelmektedir. Her zaman sadece dişlerinin 'görünen kısmı ile' ilgilenen hastalarıma söylediğim bir örnek var: Evde yangın varken, duvarları boyamak anlamsızdır!

Gülüş tasarımını yaparken önce final görüntüyü planlamamız gerekmektedir. Bu uygulamaya Gülüş Tasarımı denmektedir. Bu uygulamanın bilgisayar ile dijital ortamda yapılması işlemine de Dijital Gülüş Tasarımı denmektedir.

Hastamız kliniğimize geldiğinde birden çok sıkıntısı vardı. Dişlerinde aşınmalar, eklemlerinde ağrılar, diş eksikliği, enfekte dişler... Bunların temel sebebi olarak ise, hastamızın söylediğine göre diş hekimleri ile anlaşamamak geliyordu.

Biz hastalarımıza Diş Hekimliğinin farklı bir bölümüyle yaklaşım göstermekteyiz. İsteğimiz, hastamız için önce gülüşünün planını yapıp, o plana uygun bir tedavi ile dişlerin genelini tedavi etmekti.

Fotoğraflar ve videolar çekildi. Digital Smile Design yani Dijital Gülüş Tasarımı uygulaması yapıldı.

Digital Smile Frame - Digital Smile Design  - Dijital Gülüş Tasarımı

Sonrasında bütün tedaviler tamamıyla Dijital Diş Hekimliği ile Dijital olarak, Cad Cam teknolojileri ile yapıldı.

Hastamız final sonucundan memnun kaldı! Önce yangını söndürdük... :)

Bakalım siz beğenecek misiniz?

#emax #digitalsmiledesign #digitalsmiledesign #dsdturkey #laminaveneer #dijitalgülüştasarımı #dişhekimi #smiledesign #estetikdiştedavisi #gülüşdizaynı #cansınözgür #porselendiş #laminaveneer #gülüştasarımı #implant #dijitaldişhekimliği

En Son Yayınlananlar