lamina veneer ile gülüş tasarımı

Lamina Veneer ile 

GÜLÜŞ TASARIMI

Digital Smile Design ile birlikte genellikle, hastalarımız tarafından beklenen, bizim bir sihirli değnek ile onlara dokunup sıkıntılarını hemen çözmemiz oluyor fakat çözüm her zaman bu kadar kolay olmuyor. Bazı durumlar, ortodonti, dişeti ameliyatı, cerrahi benzeri ek işlemleri de gerektirebiliyor. Lamina veneer uygulaması bu uygulamalara ek olarak yapıldığı gibi, bazı durumlarda direkt olarak da uygulanabilmektedir. 

Lamina Veneer uygulaması, birçok durumda dişin yüzeyine neredeyse hiç dokunulmadan (bir aşındırma yapılmadan) uygulanmaktadır. Dişlerin yüzeylerine çapraşıklık dolayısıyla çok fazla hasar verilmesi durumu söz konusu olursa, ek uygulamalarla (ortodonti benzeri) dişlerin doğru konuma getirilmesi ve sonrasında lamina veneer uygulanarak gülüş tasarımının tamamlanması gerekmektedir. 

Lamina veneeri bu kadar güzel ve zararsız kılan şey, lamina veneerin dişin sadece ön yüzüne tutunuyor olmasıdır. Dişlerin görünmeyen yüzeylerine tutunmadığı için gereksiz zararlar da oluşturmamaktadır. Lamina veneerlere halk arasında benzerliği dolayısıyla 'Yaprak Porselen' de denmektedir. 

Florin Cofar Case - Dentcof