Digital Smile Design Nasıl Yapılır?

Bize başvuran her vaka birbirinden farklı. Bir vakaya sunulan tedavi planı ile diğer hastaya sunulan tedavi planı arasında dağlar kadar fark olabilmekte. Bu sebeple her hastaya özel olarak tedavi planı hazırlamak zorundayız. 

Hastalarımız internette gördükleri vakalarımız sonrası bize, mail, sosyal medya veya telefon üzerinden 'Gülüş Tasarımını ne kadara yapıyorsunuz?' gibi sorular yöneltmekteler. Biz de her seferinde, internet üzerinden, telefon üzerinden fiyat veremeyeceğimizi, bunun da sebebinin herkese özel bir tedavi planı olduğunu, bunun da bütün tedaviyi ve böylece de fiyatları değiştirdiğini anlatmaya çalışıyoruz. Bazı hastalar hassasiyetimizden memnun olurken, bazı  hastalar ise bize küsüyorlar. Aslında yapmak istediğimiz, herkese kişiye özel bir tedavi planı oluşturmak. En önemlisi eksik veya hatalı bir uygulama yapmamak! 

Bu sayfa üzerinden size Digital Smile Design vakalarımızı paylaşacağız. Size neden herkesin tedavi planının birbirinden farklı olduğunu anlatacağız. Ama öncesinde bir hasta kliniğimize geldiğinde bir nelere yapıyoruz, onlardan bahsetmek istiyoruz. 

1. Adım : Hastamızı dinlemek! Yapılan araştırmalar, hekimlerin hastalarının 44 saniye kesintisiz olarak dinlediğini göstermiş. Biz hastamızı dinlemek, sıkıntılarını öğrenmek, özel taleplerini dikkatlice tartışmak istiyoruz. 
 

2. Adım : Hastamızın detaylı ağız içi ölçülerini alıyoruz. Bunu vakaya göre bazen tamamen dijital bazen de konvansiyonel yollarla alıyoruz.  Böylelikle hastamızın ağzının birebir kopyası bizim üzerinde çalışabilmemiz için, elimizde bulunmuş oluyor. Biz tasarımımızı bu aldığımız modeller üzerinde yapıyoruz.

3. Adım : Hastamızdan detaylı ağıziçi fotoğraflar alıyoruz. Bu fotoğraflar sayesinde, hastamızın ağıziçi görüntülerine hiç olmadığımız veya olamayacağımız kadar hakim olabiliyoruz. Biliyoruz ki görmediğimiz birşeyi tedavi edemeyiz!

4. Adım : Hastamızdan detaylı portre fotoğraflar ve videolar alıyoruz. Bu fotoğraflar sayesinde, hastamıza yapacağımız tedavi planını, yüzüne uygun olarak tasarlayabiliyoruz. Bizim için tedavinin güzellik ve başarı  ölçütü, yapmış olduğumuz tedavinin hastanın yüzü ile ne kadar uyumlu olduğudur... Bu kayıtlar alındıktan sonra, hastamızı yolcu ediyoruz. 5-7 günlük bizim çalışma ve plan sürecimiz başlamış oluyor!

5. Adım : Bu alınan kayıtları Digital Smile Design protokolü içinde analiz ediyoruz. Gülüşün mimarı olabilmek için önce tasarlamamız gerekiyor. Önce her açıdan gülüşü tasarlıyoruz! 

6. Adım : Bu tasarladığımız tedavi ekibimizde kimi kapsıyorsa, onlarla iletişime geçiyoruz. Örnek vermek gerekirse, tedavimizin bir aşaması Ortodontiyi kapsıyorsa, Ortodonti Uzmanı ile 'Bu planlanan tedavinin yapılıp, yapılamayacağını tartışıyoruz'. 

7. Adım : Bu yaptığımız tedavinin bir prototipini hastaya kendi yüzünde, 2. randevuda uygulayabilmek için, almış olduğumuz modelleri ve tasarımımızı teknisyen ekibimizle paylaşıyoruz. Teknisyen ekibimiz, bu tasarımları almış olduğumuz modellere aktarıyor ki biz bunu hastanın ağzına aktarabilelim.

8. Adım : Teknisyen tarafından üretilen bu prototip tasarım üzerinden, bir silikon anahtar oluşturuyoruz. Bunu yapmaktaki amacımız hastamızın ağzına bu tasarımı görebilmek ve hastamıza olası tedavi sonucunu, tedaviye başlamadan kendi ağzında görmesini sağlamak. 

9. Adım : Hastamız ikinci randevusuna geldiğinde, hastamızın ağzına uygulayabilmemiz için modellerimizden alınan silikon anahtarlar hazır oluyor. Hastamıza bunlar uygulanıyor. Sonrasında tekrar fotoğraflar ve videolar çekiliyor. Hastamız tedaviye başlamadan tedavisinin sonucunu görebiliyor.

10. Adım :  Sonra bu tedaviyi uygulamak için ne gerektiği hakkında hastamıza bilgi (işlemlerin ne olması gerektiği, finans vb.) veriliyor. Hastamız tedaviyi kabul ederse, kafasında hiçbir soru işareti kalmadan tedavisine başlayabiliyor. Eğer planı beğenmezse, hiçbir bağlılık yok! İstediği şekilde rededebiliyor! 

Tedaviyi baştan görmek sizce de güzel olmaz mı?