DIGITAL SMILE DESIGN

Digital Smile Design yani Dijital Gülüş Tasarımı konsepti ile tedavi planı ve iletişim, bugüne kadar Diş Hekimliğinde hiç olmadığı kadar kolay ve mümkün oldu.

Digital Smile Design, kişiye özel altın oranlara göre, gülüşün, yüzle üç boyutlu olarak bir ahenk halinde durmasını sağlamak için kullanılan bir Diş Hekimliği protokoller zinciridir. 

Birçok kişinin düşündüğünün aksine Digital Smile Design bir program değildir. Uygulamasına yardımcı yazılımlar olmasına rağmen, Power Point ve Keynote benzeri yazılımlarla, belirli temel prensipler dahilinde, tedavi planı yapıp bu planı tedaviyle ilgili olan tüm ekiple ve hastayla iletişim kurmamızı sağlayan bir konsepttir.

Digital Smile Design konsepti ile birlikte hasta ve tedaviyi yapacak olan ekip, hastaya uygulanacak olası tedavi sonucunu ilk gün görme ve bunun üzerine iletişim kurma imkanı bulmaktadır. Ayrıca  'sonucu ilk gün görmek'den kastımız bilgisayar ekranında Photoshop benzeri bir program vasıtasıyla, iki boyutlu olarak değil. Hastaya özel olarak üretilen gülüş prototipini dişlerine hiç bir dokunuş yapmadan hastaya uygulayıp, olası final sonucu hastaya, kendi yüzünde gösteriyoruz!

Digital Smile Design Nedir?

Diş Hekimi Cansın Özgür, dünya üzerinde sayılı

Türkiye'deki Tek

Digital Smile Design Instructor'ı 

yani Digital Smile Design Eğitmenidir. 

Türkiye'de bu konuda eğitim ve sertifika verme yetkisine sahip tek Diş Hekimidir. 

Diş Hekimi Cansın Özgür, Digital Smile Design üzerine konuşmalar yapmakta ve kurslar düzenlemektedir. 

Digital Smile Design ile ilgili en büyük yanılgılardan bir tanesi de, Digital Smile Design uygulamasının sonrasında hastaya 'Standart Uygulama'  yapıldığıdır. Bir çok insan için bu 'Standart Uygulama' Laminate Veneer veya Porselen (zirkonyum(!), emax vb.) uygulamalamarıdır.

Digital Smile Design Konsepti, hekimlere tedavi planını tamamen dijital ortamda yapmalarını sağlar ve idealde tedavi planını uygulamak için hangi aracı kullanmasını gerektiğini planlamasına yardımcı olur. Sonrasında hekim ekibi bu tasarımı hayata geçirmesi için ne gerekiyorsa o yönde tedavi planını uygular. Bu tedavi planı, restoratif diş hekimliği uygulamalarını (laminate veneer, tam porselen, metal destekli porselen, bonding vb), ortodonti, dişeti operasyonları, ortognatik cerrahi, implant cerrahisi gibi farklı tedavi çeşitlerini içerebilmektedir. Dolayısıyla, her tedavi kendi içinde çeşitlenmektedir. 

Digital Smile Design Logo

Digital Smile Design &

Lamima Veneer

Digital Smile Design Logo

Digital Smile Design &

Periodontoloji

Digital Smile Design Logo

Digital Smile Design &

İmplant

Digital Smile Design Logo

Digital Smile Design &

Ortodonti

Digital Smile Design Logo

Digital Smile Design &

İmplant