Dijital Diş Hekimliği

Dijital Dünyadaki gelişmeler kaçınılmaz olarak Diş Hekimliği alanda da diş hekimşerinin işlerini kolaylaştırmaya devam etmektedir. 

Dijital Diş Hekimliğinin ilk aşaması olarak tedavilerin dijital olarak planlanması, sonrasında bu olası sonucu 3B printerlar ile üretip, hastamıza denetmek ve olası sonucu yüzünde görme imkanı bulunabilmektedir.

Dijital Planlama

Dijital Diş Hekimliğinin avantajları sadece bununla da kalmamakta. Ölçü alırken de Dijital Ölçü Sistemleri kullanıldığında, hastamızdan ayrı olarak ölçü kaşıkları ve ölçü maddeleri ile ölçü alma süreçleri gereksiz hale gelmektedir. Bu da özellikle bulantı refleksi yaşayan hastalarda çok kıymetli bir durum haline gelmektedir.

CEREC Omnicam - Dijital Ölçü Kamerası

Alınan ölçü üzerinden yapılacak olan tedavinin tasarımı da tamamen neredeyse %100 hassasiyetle dijital olarak yapılıyor. 

Dijital Üretim Tasarlaması

Bu dijital tasarım sonrasında üretim için CAD-CAM sistemlerinin üretime geçebilmekteyiz. Yine %100'e yakın hassasiyetle...

CAD CAM Sistemleri ile üretim

Dijital Diş Hekimliği ile ilgili olarak, avantajlar bunlarla da bitmemekte... Dijital Diş Hekimliğinde, dijital üç boyutlu görüntüleme sistemleri sayesinde çenede var olan bütün yapılar üç boyutlu olarak incelenebilmekte, herhangi bir patoloji hemen tespit edilebilmekte, implant benzeri tedavilerin planlamaları hatasız olarak yapılabilmektedir.

Üç Boyutlu Tomografi ile Implant Planlaması